JLM Bortec Oil Odditive 250ml - keramická ochrana motoru

Tip
Neohodnotené
Značka: JLM
€16,97
Skladom (> 5 ks)

JLM Bortec Oil Additive je keramická chemická prísada do oleja na báze bóru s vynikajúcimi vlastnosťami na ochranu motoru a všetkých kovových častí. 

Detailné informácie

Podrobný popis

JLM Bortec Oil Additive je aditívum najnovšej generácie. Napomáha motorovému oleju v spaľovacích motoroch poskytovať ešte lepšiu ochranu jednotlivých motorových komponentov a pomáha znižovať spotrebu paliva. JLM Bortec Oil Additive je bez obsahu pevných častíc. To znamená, že je úplne tekutý a ešte účinnejší ako bežné prísady určené na minimalizovanie opotrebenia a trecieho odporu medzi pohyblivými časťami v spaľovacích motorov.
 

Vlastnosti

- Výrazne znižuje trenie a trecí odpor čo znižuje opotrebenie
- Zvyšuje nosnosť mazacieho filmu oleja a zabraňuje medznému treniu (pretrhnutie mazacieho filmu)
- Odďaľuje starnutie oleja
- Znižuje spotrebu paliva a oleja 
- Obnovuje výkon motora, vďaka vytesneniu vôlí
- Ponúka dlhodobú ochranu spaľovacích motorov
- Znižuje hlučnosť motora
 
Použitie
- Vhodný pre všetky spaľovacie motory
- Môže byť zmiešaný so všetkými značkami a typmi motorového oleja
- Nezanáša a neupcháva olejový filter
- Nepoškodzuje katalyzátor ani filter pevných častíc DPF
- Vhodný pre motory kde je predpísaný olej Low SAPS alebo Mid SAPS
- Vhodné pre 4T motory s vysokým zaťažením
 
Spôsob použitia
Najlepšie výsledky dosiahnete keď najskôr vymeníte motorový olej aj s olejovým filtrom. Pri plnení motorovým olejom nechajte priestor pre 250 ml oleja JLM Bortec Oil Additive. Nechajte motor zohriať na prevádzkovú teplotu a potom ho vypnite. Pridajte 250 ml JLM Bortec Oil Additive do motora cez plniaci otvor motorového oleja. Naštartujte motor a nechajte ho niekoľko minút bežať, aby sa dôkladne premiešal olej s prísadou. Vypnite motor a skontrolujte hladinu oleja.
 
Dávovanie
Objem 250 ml aditíva JLM Bortec je určený na 4 až 6 litrov motorového oleja. Prísadu je možné použiť pri každej výmene oleja.
 
Porovnanie prísad do oleja na ochranu motoru.
jlm-bortec-keramicka-ochrana-motoru-bor
 
Ako to funguje
 

JLM Bortec Additive dobre naväzuje na reduktory trenia, ktoré už od výroby štandardne obsahujú moderné motorové oleje. Keramický vrstva dobre prilieha na kovové časti aj keď je motor studený. Tým je zaistené dobré mazanie aj pri studených štartoch, keď olej ešte nemé prevádzkovú teplotu. Antioxidanty chemického prvku bór poskytujú motorovému oleju lepšiu ochranu proti starnutiu, čo mu umožňuje dlhodobo udržiavať optimálny výkon.

Vďaka jedinečnému zloženiu  poskytuje táto prísada dokonalú ochranu proti opotrebovaniu pohyblivých častí, ako sú piesty, piestne krúžky, ložiská a ventily. Olejová prísada JLM Bortec podstatne znižuje trenie medzi pohyblivými časťami, vďaka tomu sa znižuje vnútorný odpor. Vo výsledku veľmi výrazne klesá opotrebovanie dielov a zachováva sa rovnaký výkon a spotreba paliva ako pri novom aute.

JLM Bortec Additive je veľmi vhodný aj pre staršie opotrebované motory, alebo motory s vysokým nájazdom km. Existujúce opotrebovanie sa spomalí, čistiaci účinok oživý výkon motoru a keramická prísady vytesní vôle vzniknuté opotrebovaním. Výsledkom je ustálená spotreba paliva a znížená spotreba oleja.